Povodom manifestacije Noć knjige 2019. Organizacijski odbor Noći knjige u suradnji s Hrvatskom udrugom školskih knjižničara organizirao je nagradni natječaj "Koji si ti lik?!“. Državni natječaj za likovne radove učenika osnovnih i srednjih škola provela je Hrvatska udruga školskih knjižničara u suradnji sa stručnim suradnicima školskim knjižničarima.
Na natječaj su pristigla 72 literarna rada i 81 strip iz 78 osnovnih i srednjih škola Hrvatske i jedne hrvatske osnovne škole iz Luksemburga.
Tročlano povjerenstvo za odabir najboljih literarnih radova sastavljeno od predstavnika organizatora u sastavu: Vanja Jurilj (predsjednica Povjerenstva, Hrvatska udruga školskih knjižničara), Sanja Repanić Blažičko (Knjižnice grada Zagreba) i Ivana Radenović (Knjižnice grada Zagreba), od pristiglih je radova odabralo tri rada koji prema kriterijima originalnosti ideje i kvaliteti ostvaraja najbolje prikazuju zadanu temu.
Nagrade za najbolji literarni rad dodijeljene su u trima kategorijama:
1. učenički radovi osnovnih škola (od 1. do 4. razreda):
Da sam Palčica, Laura Gotovac, 4. razred
OŠ Mihaela Šiloboda, Sveti Martin pod Okićem
Knjižničar/mentor: Ivana Planinšek
2. učenički radovi osnovnih škola (od 5. do 8. razreda)
Susret, Iva Beraković, 8. razred
OŠ Vladimir Deščak, Sveta Nedjelja
Knjižničar/mentor: Mara Jularić
3. učenički radovi srednjih škola
Kompletno i sretno, Nina Matanović, 1. razred
Gimnazija Županja, Županja
Knjižničar/mentor: Ivana Marić Damjanović
Tročlano povjerenstvo za odabir najboljih stripova u sastavu: Josip Sršen (autor stripova i ilustrator, predsjednik Povjerenstva), Ivana Radenović (Knjižnice grada Zagreba) i Jelena Šaban (Hrvatska udruga školskih knjižničara), od pristiglih je radova odabralo tri rada koji prema kriterijima originalnosti ideje i kvaliteti ostvaraja najbolje prikazuju zadanu temu.
Nagrade za najbolji strip dodijeljene su u trima kategorijama:
1. učenički radovi osnovnih škola (od 1. do 4. razreda)
Spiderman Gladni, Matej Lovrić, 4. razred
OŠ Vilima Korajca, Kaptol
Knjižničar/mentor: Alenka Šljivečka
2. učenički radovi osnovnih škola (od 5. do 8. razreda)
Zločin vremena, Paula Širok, 8. razred
OŠ Mursko Središće
Stručni suradnica knjižničarka: Leona Jug
3. učenički radovi srednjih škola
Batman profesor, Sandro Savi, 2. razred
Elektrotehnička i ekonomska škola Nova Gradiška
Stručna suradnica knjižničarka: Angelina Bijelić
Nagrađeni stripovi bit će izloženi na otvorenju ovogodišnje manifestacije Noć knjige, u utorak, 23. travnja u 12 sati u auli Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu, kada će se održati i svečana dodjela nagrada.
Čestitamo nagrađenima i njihovim mentorima i knjižničarima!
NAGRADE, NAGRADE!
Nagrade u vidu vrijednih i prikladnih poklon paketa knjiga našim su mladim dobitnicima osigurali nakladnici: Profil, Školska knjiga, Mozaik knjiga, Fibra, Matica hrvatska – ogranak Bizovac, Naša djeca i Planetopija.
Školske knjižnice koje su pobjedničke radove prijavile na natječaj nagrađene su godišnjim pretplatama na časopise Moj Planet, Prvi izbor, Radost, Smib i Modra Lasta koje su osigurali izdavači Mozaik Knjiga, Večernji list i Školska knjiga, dok su izdavačke kuće Meridijani i Bug osigurale godišnje pretplate za istoimene časopise namijenjene srednjoškolskim knjižnicama.
Svima ovim putem zahvaljujemo!
Više informacija: HUŠK
Pogledajte emisije o različitim aspektima UMJETNE INTELIGENCIJE
Objava: 02.05.2023REZULTATI LITERARNOG NATJEČAJA – Umjetna ili uvjetna inteligencija
Objava: 25.04.2023REZULTATI LIKOVNOG NATJEČAJA Umjetna ili uvjetna inteligencija
Objava: 19.04.2023