Svečano otvorenje Noći knjige 2016.

Matineja |

MJESTO:
Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu,
Hrvatske bratske zajednice 4, Zagreb, 10000

VRIJEME:
Početak programa: 22.04.2016 u 12:00
Kraj programa: 22.04.2016 u 13:00

RADNJA:

Svečano otvorenje manifestacije Noć knjige 2016. uz predstavljanje najnovijih rezultata istraživanja tržišta knjiga u Republici Hrvatskoj.

SUDJELUJU:
Svi mi i još neki



Krležin Gvozd i najmlađi

Matineja |

MJESTO:
Krležin Gvozd,
Gvozd 1, Zagreb, 10000

VRIJEME:
Početak programa: 22.04.2016 u 00:01
Kraj programa: 22.04.2016 u 00:01

RADNJA:

Upoznavanje osnovnoškolaca s djelom i životom Miroslava Krleže.

SUDJELUJU:
Voditelji centra, učenici i učitelji.



test

Matineja |

MJESTO:
Gradska knjižnica "Franjo Marković" Križevci,
Antuna Gustava Matoša 4, Križevci, 48260

VRIJEME:
Početak programa: 22.04.2016 u 00:00
Kraj programa: 22.04.2016 u 21:33

RADNJA:

Ovo je jedno događanje

SUDJELUJU:



Predstavljanje novih izdanja zbornika i časopisa Hrvatskih studija

Matineja |

MJESTO:
Hrvatski studiji Sveučilišta u Zagrebu,
Borongajska cesta 83d, Zagreb, 10000

VRIJEME:
Početak programa: 22.04.2016 u 12:00
Kraj programa: 22.04.2016 u 16:00

RADNJA:

12:00 - 13:00 Predstavljanje knjige "Paragvajska pisma : Ivan Marchesetti i Nikola Plantić: isusovci u Paragvajskoj provinciji Družbe Isusove" u izdanju Matice Hrvatske.
Knjigu predstavljaju autor prof. dr.s c. Mijo Korade, izv. prof. dr. sc. Marino Manin i prof. Ivan Peček.

13:00 - 14:30 Predstavljanje dvobroja časopisa Hrvatskih studija "Kroatologija" za 2015. posvećenog temi: "Hrvatska književnost kršćanskoga nadahnuća".
Časopis će predstaviti: prof. dr. sc. Vladimir Lončarević, dr. sc. Tanja Baran i doc. dr. sc. Marinko Šišak, urednik.

15:00 - 16:00 Predstavljanje novog broja studentskog časopisa "Psyhoactive" s temom broja: "Vojna psihologija". Časopis će predstaviti Filip Sviben, Lara Domović, Una Komar i psiholog mr. sc. Zoran Komar.

 

SUDJELUJU:
urednici, profesori, studentske udruge i studenti



Čovječe, ne ljuti se!

Matineja |

MJESTO:
Osnovna škola "August Cesarec" Ivankovo,
Trg bana Jelačića 15, Ivankovo, 32281

VRIJEME:
Početak programa: 22.04.2016 u 14:05
Kraj programa: 22.04.2016 u 15:00

RADNJA:

Turnir u igranju društvenih igara s ciljem promidžbe druženja i međusobnog uvažanja uz odmak od računala, laptopa i mobitela.

SUDJELUJU:
zainteresirani učenici 1.-8. razreda



Recikliram, dakle čuvam prirodu!

Matineja |

MJESTO:
Osnovna škola "August Cesarec" Ivankovo,
Trg bana Jelačića 15, Ivankovo, 32281

VRIJEME:
Početak programa: 22.04.2016 u 15:00
Kraj programa: 22.04.2016 u 15:45

RADNJA:

Radionica recikliranja u školskoj knjižnici. Izrada stalaka za olovke od limenki i životinja od rolica.

SUDJELUJU:
zainteresirani učenici, roditelji, nastavnici



Bajkovnica

Matineja |

MJESTO:
Osnovna škola "August Cesarec" Ivankovo,
Trg bana Jelačića 15, Ivankovo, 32281

VRIJEME:
Početak programa: 22.04.2016 u 15:50
Kraj programa: 22.04.2016 u 16:35

RADNJA:

Radionica kreativnog pisanja modernih bajki uz pomoć kockica s likovima.

SUDJELUJU:
zainteresirani učenici 4.-8. razreda.



Promocija slikovnice

Matineja |

MJESTO:
Dječji vrtić "Travica",
M. C. Nehajeva 1, Senj, 53270

VRIJEME:
Početak programa: 22.04.2016 u 09:00
Kraj programa: 22.04.2016 u 09:45

RADNJA:

Djeca svih odgojnih skupina (vrtićka dob) osmišljavaju sadržaj i ilustracije slikovnice koja je tematski vezana uz obilježavanje Dana grada Senja.

SUDJELUJU:
predškolska djeca starija od 3 godine



Uđite u enciklopediju

Matineja |

MJESTO:
Leksikografski zavod Miroslav Krleža,
Frankopanska 26, Zagreb, 10000

VRIJEME:
Početak programa: 22.04.2016 u 11:00
Kraj programa: 22.04.2016 u 14:00

RADNJA:

Druženje s leksikografima, pisanje enciklopedijskih članaka, upoznavanje s pretraživanjem enciklopedija na internetskim stranicama. Posjetiteljima će se prigodnim predavanjem približiti djelovanje i rad Leksikografskoga zavoda Miroslav Krleža (pregled tiskanih i digitalnih izdanja).

SUDJELUJU:



Male pričaonice priča

Matineja |

MJESTO:
Dječji vrtić Potočnica,
Glavna 55A, Mala Subotica, 40321

VRIJEME:
Početak programa: 22.04.2016 u 09:00
Kraj programa: 22.04.2016 u 16:00

RADNJA:

Tijekom dana odgojitelji će pričati priče sadržajno primjerene djeci ranog i predškolskog odgoja. Zainteresirana djeca moći će prisustvovati odabranim pričaonicama. Također, čitat ćemo dječje dojmove iz Knjižice dojmova realizirane u sklopu projekta "Vrećica pričalica".

SUDJELUJU:
djeca od 3 do 7 godina i odgojitelji

OSVRT:
Na naše su se aktivnosti povodom obilježavanja Noći knjige djeca, ali i odgojitelji, rado uključili. Čuli smo mnogo priča i pročitali dojmove naših prijatelja iz Vrećice pričalice. Nakon završetka pričaonica djeca su se još uvijek zadržala u aktivnostima čitanja te razgledavanja slikovnica, ali su i svojim prijateljima rado ispričala po koju priču.



Pokaži moju lokaciju

OGANIZATOR:

()

, ,

Supersonik books (Knjižara)

srpanjska 10, Zagreb-Trešnjevka, 10090

Iva ()

, ,

Dobrila ()

, ,

Moderna vremena (Ostalo)

Meštrovićev trg 6, Zagreb, 10 000

Osnovna škola Ivana Zajca Rijeka (Ustanova)

Škurinjska cesta 7a, Rijeka, 51000

Osnovna škola Pokupsko (Ustanova)

Pokupsko bb, Pokupsko, 10414

KGZ - Knjižnica Sesvete (Narodna knjižnica)

Trg Dragutina Domjanića 6, Sesvete, 10360

Klub Quasimodo i Udruga Bookvica (Ostalo)

Gundulićeva 26/II, Split, 21000

Osnovna škola Ivan Goran Kovačić (Ustanova)

Trg bana Jelačića 7, Velika, 34330

Antikvarijat-knjižara Studio (Antikvarijat)

Masarykova 20, Zagreb, 10000

Književni klub Booksa (Ostalo)

Martićeva 14d, Zagreb, 10000

Pučko otvoreno učilište Donja Stubica - Knjižnica (Narodna knjižnica)

Nova ulica 1, Donja Stubica, 49240

KGZ - Knjižnica Selčina (Narodna knjižnica)

Selčinska 8, Sesvete, Zagreb, 10000

Hrvatski državni arhiv (Ustanova)

Marulićev trg 21, Zagreb, 10000

Knjižni blok (Ostalo)

Jurišićeva 23, Zagreb, 10000

Muzej grada Trogira (Ustanova)

Gradska vrata 4, Trogir, 21220

Vanja ()

, ,

Gradska knjižnica i čitaonica Ilok (Narodna knjižnica)

Trg Nikole Iločkog 2, Ilok, 32236

Goethe-Institut Kroatien (Ustanova)

Ulica grada Vukovara 64, Zagreb, 10000

Fraktura (Nakladnik)

Bregovita 7, Ivanec, Zaprešić, 10290

Gradska knjižnica i čitaonica "Mladen Kerstner" (Narodna knjižnica)

Trg svetog Trojstva 19, Ludbreg, 42230

Osnovna škola "August Cesarec" Ivankovo (Ustanova)

Trg bana Jelačića 15, Ivankovo, 32281

Narodna knjižnica Orebić (Narodna knjižnica)

Ulica Zrinskih i Frankopana 2, Orebić, 20250

Knjižara Veble (Knjižara)

Vlaška 7, Zagreb, 10000

Superknjižara (Knjižara)

Rooseveltov trg 4, Zagreb, 10000

Eni Mo (Nakladnik)

Beliceva 16, Ivanić-Grad, 10310

IV. osnovna škola Bjelovar (Ustanova)

Poljana dr. Franje Tuđmana 1, Bjelovar, 43000

Knjižnica i čitaonica Grada Preloga (Narodna knjižnica)

Glavna ulica 33, Prelog, 40323

Osnovna škola Berek (Ustanova)

Berek 73, Berek, 43232

Meandar Media (Nakladnik)

Krajiška 10-1, Zagreb, 10000

Osnovna škola Nedelišće (Ustanova)

Trg Republike 9, Nedelišće, 40305

KGZ - Knjižnica Savski gaj (Narodna knjižnica)

Nehruov trg 46, Zagreb, 10000

Osnovna škola Bukovac (Ustanova)

Trnac 42, Zagreb, 10000

Gradska knjižnica Bakar (Narodna knjižnica)

Primorje 45A, Bakar, 51222

Srednja Europa (Nakladnik)

Trg Ivana Meštrovića 9, Zagreb, 10000

Osnovna škola Korog (Ustanova)

Ive Lole Ribara 22, Korog, 31214

Gradska knjižnica Pag (Narodna knjižnica)

Od špitala 1, Pag, 23250

Gradska knjižnica Senj (Narodna knjižnica)

Trg Cilnica 11, Senj, 53270

Gradska knjižnica Poreč (Narodna knjižnica)

Trg Marafor 3, Poreč, 52440

Gradska knjižnica i čitaonica Virovitica (Narodna knjižnica)

Trg bana Josipa Jelačića 5, Virovitica, 33000

Sveučilišna knjižara i antikvarijat Dominović (Knjižara)

Hrvatske bratske zajednice 4 (zgrada NSK), Zagreb, 10000

Medicinska škola Bjelovar (Ustanova)

Poljana dr. Franje Tuđmana 8, Bjelovar, 43000

Narodna knjižnica "Hrvatski skup" (Narodna knjižnica)

Trg Hrvatskog skupa 10, Pučišća, 21412

Gradska knjižnica Solin (Narodna knjižnica)

Zvonimirova 117d, Solin, 21210

Sveučilišna knjižnica Rijeka (Ustanova)

Dolac 1, Rijeka, 51000

Gradska knjižnica "Mato Lovrak" Grubišno Polje (Narodna knjižnica)

Ivana Nepomuka Jemeršića 1, Grubišno Polje, 43290

KGZ - Knjižnica Podsused (Narodna knjižnica)

Podsusedski trg 3, Zagreb, 10000

Medicinska naklada (Knjižara)

Vlaška 90, Zagreb, 10000

Osnovna škola Marije Jurić Zagorke (Ustanova)

Štefanovečka cesta 67, Zagreb, 10000

Hrvatska narodna knjižnica "Antonio Rendić Ivanović" Sutivan (Narodna knjižnica)

Kala o konguli 2, Sutivan, 21403

V. osnovna škola Varaždin (Ustanova)

Kurelčeva 11, Varaždin, 42000

Općinska narodna knjižnica Babina Greda (Narodna knjižnica)

Vladimira Nazora 1, Babina Greda, 32276

Pučka knjižnica i čitaonica Daruvar (Narodna knjižnica)

Stjepana Radića 5, Daruvar, 43500

Knjižara Ribook (Knjižara)

Janeza Trdine 9a, Rijeka, 51000

Narodna knjižnica i čitaonica Vlado Gotovac Sisak (Narodna knjižnica)

Rimska bb, Sisak, 44000

Ekonomska i trgovačka škola Čakovec (Ustanova)

Vladimira Nazora 36, Čakovec, 40000

KGZ - Knjižnica Augusta Cesarca, Ravnice (Narodna knjižnica)

Radauševa 7, Zagreb, 10000

Osnovna škola Zlatar Bistrica (Ustanova)

Vladimira Nazora 10, Zlatar Bistrica, 49247

KGZ - Knjižnica Tina Ujevića (Narodna knjižnica)

Ulica grada Vukovara 14, Zagreb, 10 000

Hrvatski školski muzej (Ustanova)

Trg maršala Tita 4, Zagreb, 10000

Knjižnica i čitaonica Goričan (Narodna knjižnica)

Trg svetog Leonarda 22, Goričan, 40324

Općinska knjižnica i čitaonica Sveti Križ Začretje (Narodna knjižnica)

Trg hrvatske kraljice Jelene 2, Sveti Križ Začretje, 49223

Gradska knjižnica i čitaonica Belišće (Narodna knjižnica)

Vijenac dr. Franje Tuđmana 1, Belišće, 31551

III. gimnazija Osijek (Ustanova)

Kamila Firingera 14, Osijek, 31000

KGZ - Knjižnica Prečko (Narodna knjižnica)

Slavenskoga 12, Zagreb, 10000

Knjižnica i čitaonica Kutina (Narodna knjižnica)

Trg kralja Tomislava 17, Kutina, 44320

Mozaik knjiga (Nakladnik)

Karlovačka cesta 24 A, Zagreb, 10000

Hrvatsko društvo pisaca (Ostalo)

Basaričekova 24, Zagreb, 10000

Gradska knjižnica i čitaonica Valpovo (Narodna knjižnica)

Josipa Jurja Strossmayera 36, Valpovo, 31550

Sveučilišna knjižnica Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli (Ustanova)

Herkulov prolaz 1, Pula, 52100

Mala zvona (Nakladnik)

Kraljevec 64a, Zagreb, 10000

Hrvatska knjižnica za slijepe (Ustanova)

Šenoina 34/1, Zagreb, 10000

Gradska knjižnica Samobor (Narodna knjižnica)

Krležina 9, Samobor, 10430

Gradska knjižnica Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko (Narodna knjižnica)

Ivana Gorana Kovačića 20a, Vrbovsko, 51326

Državni hidrometeorološki zavod (Ustanova)

Grič 3, Zagreb, 10000

Centar za kulturu Čepin - Knjižnica (Narodna knjižnica)

Kralja Zvonimira 96, Čepin, 31431

KGZ - Knjižnica Marije Jurić Zagorke (Narodna knjižnica)

Krvavi most 2, Zagreb, 10000

KGZ - Knjižnica i čitaonica Bogdana Ogrizovića (Narodna knjižnica)

Preradovićeva 5, Zagreb, 10000

Tehnički muzej „Nikola Tesla“ (Ustanova)

Savska cesta 18, Zagreb, 10000

Osnovna škola Ivana Gundulića (Ustanova)

Gundulićeva ulica 23a, Zagreb, 10000

Naklada OceanMore (Nakladnik)

V. Ruždjaka 37, Zagreb, 10000

Osnovna škola kralja Tomislava Našice (Ustanova)

Ulica Matice hrvatske 1, Našice, 31500

Osnovna škola Josipa Lovretića (Ustanova)

J. J. Strossmayera 142, Otok, 32252

Turističko-ugostiteljska i prehrambena škola Bjelovar (Ustanova)

Poljana dr. Franje Tuđmana 10, Bjelovar, 43000

Narodna knjižnica Supetar (Narodna knjižnica)

Jobova bb, Supetar, 21400

Greta (Ostalo)

Ilica 92, Zagreb, 10000

Dječji vrtić Ciciban (Ustanova)

Podravska ulica 13, Bjelovar, 43000

Osnovna škola Marina Getaldića (Ustanova)

Frana Supila 3, Dubrovnik, 20000

Gradska knjižnica Pregrada (Narodna knjižnica)

Trg Gospe Kunagorske 3, Pregrada, 49218

Osnovna škola Ivanke Trohar Fužine (Ustanova)

Breg 124a, Fužine, 51322

Knjižnica i čitaonica Šenkovec (Narodna knjižnica)

Josipa Bedekovića 11, Čakovec, 40000

KGZ - Knjižnica Ivane Brlić Mažuranić (Narodna knjižnica)

Laurenčićeva 8, Zagreb, 10000

Gradska knjižnica Opuzen (Narodna knjižnica)

Trg Opuzenske bojne 2, Opuzen, 20355

Osnovna škola Pavao Belas (Ustanova)

Ilije Gregorića 28, Prigorje Brdovečko, 10291

Općinska knjižnica Krapinske Toplice (Narodna knjižnica)

Ljudevita Gaja 27, Krapinske Toplice, 49217

Osnovna škola Trnovitica (Ustanova)

Velika Trnovitica 96, Velika Trnovitica, 43285

SKD Prosvjeta – Središnja biblioteka Srba u RH (Ustanova)

Preradovićeva 18/1, Zagreb, 10000

KGZ - Knjižnica Novi Zagreb (Narodna knjižnica)

Božidara Magovca 15, Zagreb, 10000

Hrvatska knjižnica i čitaonica Pleternica (Narodna knjižnica)

Vinogradska 3, Pleternica, 34310

Ostali programi istog organizatora

Programi iz prošlih godina

Programi u blizini

O nama

Noć knjige - manifestacija kojom se obilježava 23. travanj - Svjetski dan knjige i autorskih prava.

Društvene mreže

Kontakt

Email: nocknjige@nocknjige.hr